Wolna dyskusja na każdy temat

Słodycze reklamowe – historia batoników

Słodycze reklamowe

Słodycze reklamowe

Sprawdzony sposób na zwiększenie rozpoznawalności swojej marki to zdecydowanie się na zakup reklamowych słodkości. Produkty tego typu od wielu lat cieszą się niesłabnącą popularnością wśród firm – zarówno tych mniejszych, jak i korporacji o międzynarodowym zasięgu. Wykorzystać można je na wiele różnych sposobów – wręczają podczas różnego rodzaju branżowych wydarzeń takich, jak targi czy konferencje lub wręczając kontrahentom z okazji wydarzeń takich, jak jubileusz firmy czy poszerzenie jej asortymentu o kolejne produkty. Jednym z rodzajów reklamowych słodkości są batony. Jaka jest ich historia?Jeśli chodzi o kultowe słodycze reklamowe, jednym z najbardziej znanych na świecie cukierków jest Snickers, który produkowany jest nieprzerwanie od 1942 roku. Roczna sprzedaż tego batonika jest równa przychodowi na poziomie 2 milionów dolarów. Batonik ten dostępny jest w wielu różnych wersjach. Do wyboru jest między innymi Snickers z nadzieniem z migdałami czy dodatkiem masła orzechowego. Na drugim miejscu znajduje się batonik Toblerone, który składa się z charakterystycznych, trójkątnych kawałków czekolady. Po raz pierwszy został on wyprodukowany w 1908 roku. Obecnie dostępny jest on w wielu różnych wersjach, między innymi w mlecznej i gorzkiej czekoladzie, z winogronami czy migdałami.

Bardzo popularne są także słodycze reklamowe o nazwie Hershey, które produkowane są nieprzerwanie od 1900 roku. W 1923 roku po raz pierwszy został wyprodukowany natomiast batonik o nazwie Butterfinger. Kolejna kultowa słodkość to batonik Baby Ruth, który wytwarzany jest z karmelu oraz nugatu obsypanego orzeszkami i polanego mleczną czekoladą. Jego historia sięga 1921 roku. Nie sposób tu nie wspomnieć również o Marsie, który po raz pierwszy wyprodukowany został w 1932 roku.

Równie chętnie kupowane są słodycze reklamowe o nazwie Milky Way. Ich historia sięga 1923 roku. Bardzo popularny jest także baton Musketeers. To produkt oblany mleczną czekoladą, z puszystym nadzieniem. Jest on nieco zbliżony do wymienionego wyżej Milky Way’a. Kolejny popularny batonik to Kit Kat, który wytwarzany jest od 1935 roku. Na świecie dostępnych jest aż 200 rodzajów tego produktu.

Tagi: , ,