Wolna dyskusja na każdy temat

Prezenty dla niego dystrybuowane przez biura podróży

Prezenty dla niego

Prezenty dla niego

Obecnie biura podróży prowadzą często coraz bardziej intensywną reklamę. Dlaczego są do tego zmuszone? Po pierwsze z powodu wzrostu konkurencji, a po wtóre ze względu na obniżone nieco zaufanie do biur podróży, spowodowane bankructwem kilku z nich w ostatnich latach. Biura podróży podczas swojej reklamy mogą m. in. dystrybuować rozmaite przedmioty, zwane gadżetami reklamowymi. Gadżety te są przeróżne, im więcej jest ich rodzajów, tym lepiej. Ważne jest jednak nie tylko to, jaki przedmiot dane biuro podróży wybierze na gadżet reklamowy, ale także to, w jaki sposób ów gadżet będzie dystrybuowany. Dystrybucja to w tym momencie podstawa.

W jaki sposób zatem biura podróży dystrybuują np. prezenty dla niego? Robią to na trzy podstawowe sposoby. Pierwszy z nich to rozdawanie gadżetów tym, którzy skorzystali z usług danego biura, tzn. zakupili jakieś wycieczki. Czasem można tę metodę nieco „uszczegółowić”, tzn. określić, że upominek należy się tym, którzy skorzystali z wycieczki na odpowiednio wysoką kwotę, albo tym, którzy korzystają z usług danego biura któryś raz z kolei.

Druga metoda to rozdawanie gadżetów uczestnikom imprez plenerowych organizowanych lub współfinansowanych przez dane biuro. Większe biura podróży coraz chętniej organizują imprezy plenerowe, podczas których zachęcają uczestników do korzystania z usług podróży. Takie właśnie zachęty są prowadzone poprzez rozdawanie gadżetów, o których mowa.

Trzecia metoda polega na tym, że prezenty dla niego trafiają do rąk przypadkowo napotkanych przechodniów. Chodzi tutaj o rozdawanie w tzw. plenerze, tzn. na świeżym powietrzu. Można też do tego wybrać np. centrum handlowe, a więc obiekt kryty, zwykle jednak wybiera się przestrzeń otwartą, jak parki, okolice punktów komunikacyjnych, okolice zabytków miejskich, itp. W takich miejscach biura podróży mogą pozyskiwać nowych klientów, ponieważ w takich miejscach najpewniej znajdą się osoby chętne do podróżowania.Prezenty dla niego, jako specjalnie przygotowane upominki, mogą pomóc im podjąć decyzję o skorzystaniu z usług danego biura.

Tagi: , ,