Wolna dyskusja na każdy temat

Jak najlepiej budować strony www?

Strony www

Strony www

Każda szanująca się firma powinna posiadać dzisiaj profesjonalną stronę internetową. Nie musi to być oczywiście od razu jakaś poważna witryna, ale wystarczy nawet zwykła wizytówka, na której znajdzie się historia firmy, portfolio, zakres usług oraz oczywiście dane kontaktowe. Strona dobrze świadczy o firmie i daje wrażenie profesjonalności, ale tylko jeśli jest przygotowana z głową. Wiele osób wykonuje strony na systemach CMS pomimo tego, że kompletnie się na tym nie zna. Czasem lepiej wydać parę groszy i zlecić wykonanie takiej strony profesjonalistom niż zrobić coś nieprofesjonalnego i dziwić się czemu na stronę nikt nie wchodzi. Dlaczego systemy CMS nie zawsze są dobre?Ludzie chcą budować strony www po kosztach i dlatego często decydują się na własną pracę z wykorzystaniem systemów CMS. Jest ich w internecie pełno, a spora część z nich dostępna jest oczywiście zupełnie za darmo. W nieprofesjonalnych rękach system CMS nie pozwoli jednak na stworzenie czegoś unikalnego. Po pierwsze dlatego, że zazwyczaj korzysta się z gotowych już szablonów. W efekcie w sieci są dziesiątki stron, które pod względem graficznych wyglądają dosłownie tak samo. Nie wygląda to zbyt profesjonalnie i niestety może źle świadczyć o naszej firmie.

Druga sprawa to bezpieczeństwo. Szczególnie jest za pośrednictwem strony www chcemy na przykład sprzedawać towary i wprowadzić systemy płatności to bezpieczeństwo jest bardzo ważne. Standardowe skrypty systemów CMS posiadają wiele „dziur” co powoduje, że mogą stać się łatwym celem ataków hakerów. Profesjonaliści ingerują w kody skryptów i odpowiednio je zabezpieczają. Ważny jest także fakt optymalizacji skryptu. Wiele systemów CMS w standardowych wersjach obciąża serwer, a im strona bardziej rozbudowana tym wolniej będzie chodzić.

Z tego właśnie powodu Strony www powinni robić profesjonaliści. Jeśli nie znamy się na językach programowania stron internetowych to zostawmy to zadanie fachowcom. Wbrew pozorom cena takiej usługi wcale nie jest taka wysoka, a dostajemy stronę nie tylko bezpieczną i dobrze wyglądającą, ale także od razu zoptymalizowaną po względem pozycjonowania. Dzięki temu łatwiej będzie nam zyskiwać na popularności.

Tagi: , , ,